Pludmales futbols - spēles noteikumi un pasaules reitings

Viens no visdinamiskākajiem sporta galamērķiem ir pludmales futbols, kura izcelsme ir Brazīlijā. Pēc tam, kad konkursā piedalījās slavenie lielā futbola spēlētāji, daudzi skatītāji un sponsori pievērsa uzmanību šim sporta veidam.

Pludmales futbola laukums

Ir vairākas prasības, kas tiek izvirzītas vietnei, kurā jūs varat profesionāli spēlēt:

1. Tam jābūt taisnstūrveida formai ar kompaktiem izmēriem 37x28 m. Marķējums, kas robežojas ar lauku, ir 10 m plata un obligāti kontrastējošs attiecībā pret galveno daļu. Stūros jānovieto karogi.
  2. Spēle "pludmales futbols" nozīmē to, ka tiek izmantoti vēl divi karogi, kas izvietoti pretī viens otram plašās pusēs, lai apzīmētu centrālo līniju.
  3. Attiecībā uz soda līniju, to ierobežo arī vizuālā līnija, izmantojot divus dzeltenās krāsas karogus. Tās novieto lauka plašajā pusē 9 m attālumā no frontes līnijas. Rezultātā izrādās, ka soda laukumam ir 28x9 m izmēri.
  4. Pludmales futbols ir sporta veids, kuram ļoti svarīga ir pārklājuma kvalitāte, ti, smiltis, jo spēlētāji paliek basām kājām. Tam jābūt mīkstai, tīrai un bez putekļiem. Jebkuri piemaisījumi un gruveši noteikti jāizņem. Minimālais smilšu dziļums ir 40 cm, un, ja ir organizēta mākslīgā virsma, tad 45 cm.

Pludmales futbola inventārs

Spēle izmanto nelielus vārtus, kuru platums ir 5,5 m, un augstums - 2,2 m. Vairumā gadījumu plaukts ir pārklāts ar īpašu materiālu, kas nodrošina spēlētāju drošību. Pludmales futbola bumba ir izgatavota no materiāla, kas ir nedaudz mīkstāks nekā lielais futbols, jo spēlētāji paliek basām kājām. Sacensībās biežāk tiek izmantotas Adidas bumbiņas ar FIFA licenci. Attiecībā uz svaru tas ir pārdales 400-440.

Pludmales futbols - spēles noteikumi

Šim sporta virzienam ir savas īpatnības un noteikumi:

1. Spēlē no katras komandas ir četri lauka spēlētāji un vārtsargs. Kurpju apģērbs ir aizliegts valkāt, tomēr ir pieļaujamas fiksācijas un aizsargpārklājumi uz potītes un ceļgaliem.
  2. Aizvietojumu skaits nav fiksēts, un tos var izdarīt gan galvenajā spēlē un pārtraukuma laikā.
  3. Pludmales futbola noteikumi norāda, ka jūs varat ievadīt bumbu uz lauka ar rokām un kājām, bet ar leņķisko spēli tikai ar kājām. Ārsts var izmantot savas rokas tikai tad, ja bumba ir ārpus lauka. Ir svarīgi ievadīt to 4 sekunžu laikā. un, ja tas nenotiks, tiek piešķirts brīvs attālums no lauka centra.
  4. Vēl viens svarīgs aspekts - cik ilgs laiks ir pludmales futbolā, tāpēc spēles ilgums ir 36 minūtes, kas ir sadalīti trīs periodos. Starp tiem ir pārtraukumi 3 minūtes.
  5. Ja spēle beidzas izdarīt, tad tiek noteikts virsstundas, kas ilgst 3 minūtes. Ir svarīgi sasniegt visas spēles laiku priekšrocības. Ja atkal izdarīt, tad pēc spēles marķieri tiek piešķirti - 3 katrai komandai. Sērija turpināsies, kamēr nav noteikts uzvarētājs.
  6. Pludmales futbols ietver divu tiesnešu piedalīšanos laukā, laika grafiku, kurš pārrauga laiku, un aizstājēju tiesnesi.
  7. Soda nauda tiek piešķirta, ja ar roku tiek panākts kick vai pēdējais, rokturis, kick vai pieskāriens, bet tas neattiecas uz vārtsargu, kurš spēlē soda laukumā.

Kā nokļūt pludmales futbolā?

Šo virzienu sportā var saukt par jaunu, jo tas tikai sāk attīstīties, tāpēc jauniešiem ir ļoti maz speciālu skolu, lai mācītu futbolu, un lielākoties tie ir koncentrēti lielajās pilsētās. Saskaņā ar statistiku, cilvēki, kuri iepriekš bija iesaistījušies lielajā futbolā, sāka spēlēt pludmales futbolā un kāda iemesla dēļ nolēma mainīt savu virzienu.

World Beach Soccer Reitings

Šajā sporta virzienā ir īpašs starptautisks vērtējums, ko sauc par BSWW. Tas ir apkopots pēc tam, kad notiek pasaules futbola futbola čempionāti. Ir arī atsevišķs vērtējums, kas attiecas tikai uz Eiropas valstīm. Lai gan pludmales futbola čempioni - portugāļi. Līderi joprojām ir šādas valstis: Krievija, Brazīlija, Itālija un Irāna.